درباره ما

 

 

 

گروه جهادی امت در سال 1398 با هدف اندیشه‌ورزی، مشاورت و تقویت گفتمان‌های تخصصی در حوزه خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی آغاز به کار کرد. مشاورت در حوزه تدوین برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت گروه‌های جهادی، تجربه‌نگاری و پشتیبانی راهکارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله سه حوزه مهم فعالیتی این گروه محسوب می‌شود که در کنار تدوین و تولید محتواهای گرافیکی و موشن‌های گزارش عملکرد توانسته است به کمک گروه‌های جهادی برتر آمده و زمینه‌های خدمات پشتیبانی فکری و حمایتی را فراهم نماید.

با اتکاء به همین تجربیات بود که در مردادماه سال 1401 و جذب نخبگان فکری حوزه خط‌مشی‌گذاری علم، فناوری و نوآوری؛ نخستین سازمان مردم نهاد استان در  این حوزه تأسیس گردد و فعالیت‌هایی مستمر در این زمینه ارائه نماید. موضوع فعالیت سمن “اندیشکده فراتر نهاد وَنداد” عبارت است از: اندیشه‌ورزی، سیاست پژوهی و آینده‌نگاری توسعه و پیشرفت اقتصادی، علمی و فناورانه استان با تأکید بر مطالعات تحلیلی نظام نوآوری، آسیب‌شناسی فرهنگی-اجتماعی و فعالسازي و ارتقاء ظرفیت مناطق محروم حاشیه‌ای و روستایی.

اهداف اندیشکده فراترنهاد ونداد عبارت است از: 

  1. سیاست‌پژوهی و آینده‌نگاری فرآیند توسعه و پیشرفت اجتماعی و اقتصادي استان و ارائه راهکارهاي مشورتی با تأکید بر الف) پایش و ارزیابی روندهاي پیشرفت علم و فناوري با توجه به ابرروندها و گسست‌های فناوری که به عنوان فرصت می تواند در دستور کار ترویجی سازمان‌های متولی دولتی و عمومی استان قرار گیرد (به عنوان نمونه شورای استانی جهاد سازندگی، امور عشایر و توسعه روستایی، شورای پژوهش استانداری، و غیره)،  ب) اندیشه‌ورزی و ارائه راهکارهای مشورتی به نهادهای متولی و متقاضی پیرامون جذب، توسعه و ترویج روندهای شناسایی شده با توجه به ابعاد توسعه استان؛  ج) ارائه مشورت به اجزاء نظام نوآوری (شامل سیاست‌گذاران، مجریان، موسسات، نهادها و کارگزاران دولتی، عمومی و خصوصی) در حوزه‌های مورد تقاضا.
  2. انجام مطالعات آسیب‌شناسی فرهنگی و اجتماعی مرتبط با حوزه پیشرفت و توسعه مناطق محروم حاشیه‌ای و روستایی در راستاي ارتقاء ابعاد کارآفرینی، اشتغال، فرهنگی-اجتماعی ساکنان مناطق هدف.

دکمه بازگشت به بالا